Wyrok TK w sprawie ryczałtów za nocleg – są pierwsze pozytywne efekty

Dzięki orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego można uniknąć wypłaty zaległych ryczałtów kierowcom. To ważne, szczególnie gdy kwota ta jest bardzo wysoka. Zobacz, co postanowił sąd.

Uważaj na Wyspach Brytyjskich na rozmowę przez telefon podczas jazdy

Od marca 2017 roku za rozmowy przez komórkę w czasie jazdy na terenie Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić dwa razy więcej niż wcześniej. Ile to wykroczenie teraz kosztuje?

Pomyliłeś się na fakturze – czy zostaniesz ukarany

Od 1 marca 2017 r. za fałszowanie faktur grożą surowe kary. Dotyczy to wyłącznie przestępców działających na dużą skalę. Uczciwi przedsiębiorcy, którzy dopuścili się pomyłki przy wystawianiu faktury, nie będą karani na podstawie tych przepisów.

Musisz wypłacić kierowcy zaległe ryczałty? Odwołaj się, tylko sprawdź, czy jeszcze masz czas

Jest już pierwszy wyrok Sądu Najwyższego dotyczący wypłaty zaległych ryczałtów za nocleg wydany po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zapoznaj się ze szczegółami.

Mniej zapłacisz za winiety uprawniające do wjazdu do Paryża

Nie trzeba już płacić prawie 30 euro za winietę wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej francuskiego ministerstwa środowiska. Cena winiety jest jednakowa dla wszystkich rodzajów pojazdów i wynosi 4,18 euro.

Kabotaż we Włoszech – są szczegółowe zalecenia

Jeśli wysyłasz kierowców do wykonywania przewozów kabotażowych na terenie Włoch, zobacz, jakie warunki musisz spełnić. Jak służby sprawdzą, czy kierowca został oddelegowany.

Informacje o mandatach nakładanych na kierowców trafią do ubezpieczycieli – dowiedz się, po co

Takie rozwiązanie proponuje ministerstwo cyfryzacji z powodu rosnących składek stawek ubezpieczenia OC. Jeśli kierowca będzie jeździł przepisowo, koszt ubezpieczenia może być niższy. 

Belgijska stawka minimalna – sprawdź, co musisz wiedzieć

Belgia w ślad za pozostałymi zachodnimi krajami Unii Europejskiej zdecydowała się wprowadzić minimalną stawkę godzinową dla branży transportowej. Wydaje się jednak, że przyjęte przez nią rozwiązania nie będą aż tak bardzo niekorzystne dla polskich przewoźników.

Będą zmiany zasad opłacania składek ZUS

Przedsiębiorcy będą opłacali wszystkie składki pobierane przez ZUS na jeden rachunek. Nie będą już decydowali, czy wpłacona kwota powinna pokryć bieżące, czy zaległe składki. Co w pierwszej kolejności będzie regulowane?

A2 jednak podrożała

Niedawno informowaliśmy o wzroście opłat za przejazd autostradą A4. Okazuje się, że podwyżka obejmie też autostradę A2 na odcinku pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem.