„Czarna lista przedsiębiorców” ułatwi Ci kontakty biznesowe

Powstanie wykaz firm, którym odmówiono wpisu do rejestru VAT lub które z niego wykreślono. Dzięki temu przewoźnicy będą mogli łatwiej sprawdzić uczciwość swoich kontrahentów.

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców – kolejne informacje

Nie będzie już można zatrudniać kierowców zza wschodniej granicy na podstawie oświadczeń pracodawców. Trzeba będzie koniecznie uzyskać zezwolenia na pracę krótkoterminową. Kiedy zmiany zaczną obowiązywać?

Za przejazd płatnymi drogami w Rosji zapłacisz jednak mniej

Na stronie internetowej rządu Federacji Rosyjskiej ukazała się informacja o zmianie współczynnika będącego podstawą do naliczania opłat za przejazd ciężarówek po płatnych drogach w Rosji. Ile będzie trzeba zapłacić?

Wypłata wynagrodzenia dla kierowcy już tylko na konto

Zdecydowana większość pracodawców wypłaca swoim pracownikom wynagrodzenie na konto w banku. Resort rozwoju planuje dalsze powiększenie tej grupy.

Uważaj na regułę „jednej minuty jazdy” – można dostać karę za przerwanie odpoczynku

Reguła tzw. jednej minuty polega na tym, że tachograf pamięta ostatnią grupę roboczą (jazda/inna praca/dyspozycja/postój), która trwała najdłużej w ciągu jednej minuty, i właśnie ta czynność rejestrowana jest w ciągu całego tego okresu. Co to oznacza w praktyce?

Transport do Mediolanu nie wymaga zgłoszenia

Pytanie: Wykonujemy przewozy do Włoch pojazdem, którym kieruje polski kierowca na trasie Polska – Mediolan − Polska z rozładunkiem i załadunkiem w Mediolanie. Czy muszę zgłaszać taki przewóz? Nie wykonuję kabotażu.

Sprawdź, jak zgłosić przewóz objęty monitorowaniem

Jest już projekt rozporządzenia w tej sprawie. Procedura zgłaszania jest trochę skomplikowana. A co możesz zrobić, gdy rejestr się popsuje?

Sieć płatnych dróg znów się powiększy

Od 9 lipca 2017 r. kolejne drogi zostaną objęte systemem elektronicznej płatności viaTOLL. Które to będą trasy?

Rosja − zmiany w transporcie ponadgabarytowym

Od 20 lipca 2017 r. będą obowiązywały nowe przepisy regulujące zasady poruszania się samochodów ponadgabarytowych po drogach Federacji Rosyjskiej.

Osoba niesłysząca będzie mogła kierować ciężarówką o dmc do 7,5 t

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wstępnie poparło pomysł, który umożliwi osobom niesłyszącym zdobycie uprawnień do prowadzenia ciężarówek.