Szyb służących jako wyjścia awaryjne nie wolno oklejać folią

Wyjścia awaryjne w autobusach nie mogą być oklejone folią, która może opóźnić lub w inny sposób utrudnić ewakuację pasażerów. Jeśli okleisz szyby, policjant może odebrać kierowcy dowód rejestracyjny.

Sprawdź, które przewozy ITD uznaje za wykonywane w związku z utrzymaniem dróg

Jeśli wykonujesz usługę, podczas której występują przewozy w związku z utrzymaniem dróg, pamiętaj, że wolno Ci nie używać tachografu tylko w trakcie tych przewozów. Na pozostałych odcinkach drogi kierowca musi przestrzegać przepisów o czasie jazdy.

Sprawdź, jakie korzyści może Ci przynieść złożenie wniosku o restrukturyzację

Masz problemy finansowe? Rozważ złożenie wniosku o restrukturyzację, to może Ci się bardzo opłacić. Musisz jednak pamiętać, że czas odgrywa tutaj strategiczną rolę. Im wcześniej taki wniosek zostanie złożony, tym lepiej, ponieważ zwiększa to szanse na uratowanie przedsiębiorstwa. Jakie korzyści daje Ci wniosek o restrukturyzację?

Sąd Najwyższy wypowie się w sprawie kierowcy zranionego przez pompowaną oponę

Sąd Najwyższy odpowie na pytanie dotyczące wypłaty ubezpieczenia za szkody wyrządzone przez stojący pojazd. Sprawa, której dotyczy pytanie skierowane do SN, może zdarzyć się w każdej firmie transportowej.

Ryczałty – zapadła niekorzystna dla kierowców uchwała Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy uznał, że kierowcy zatrudnionemu w sektorze prywatnym wolno wypłacić mniejszy ryczałt noclegowy, niż kierowcy zatrudnionemu w „budżetówce”.

Możesz mieć mniej albo więcej wypisów niż pojazdów – to się czasem opłaca!

Nie musisz oddawać wypisów, gdy sprzedajesz samochód, nie musisz też ubiegać się o nowy wypis, gdy pojazd kupujesz. Są sytuacje, gdy nie tylko jest to zbędne, ale też zupełnie się nie opłaca. Kiedy tak będzie?

Kierowcę przewożącego osoby mogą skontrolować pracownicy starostwa

Kontrole drogowe pojazdów przewożących osoby mogą prowadzić nie tylko inspektorzy ITD, ale też pracownicy organu, który udzielił firmie licencji lub zezwolenia na wykonywanie krajowych przewozów osób. Co mogą sprawdzić? Jak przebiegnie kontrola?

Jakie warunki musi spełniać kierowca, który prowadzi pojazd z HDS?

Często samochody ciężarowe mają zamontowany tzw. HDS, a więc specjalny żuraw przeładunkowy. Jakie dodatkowe dokumenty i uprawnienia musi mieć kierowca prowadzący taki pojazd?

Jaka spółka jest najlepsza do prowadzenia działalności transportowej

Nasz Czytelnik i jego syn prowadzą oddzielnie firmy transportowe, specjalizujące się w przewozach osób. Każda z firm posiada po dwa busy: po jednym większym, na 20–23 osoby, i po jednym mającym 8 miejsc plus miejsce dla kierowcy. Oczywiście posiadają licencje. Chcieliby założyć spółkę. Jaka spółka byłaby najlepsza do prowadzenia takich przewozów? A może spółka nie byłaby dobrym rozwiązaniem?