W jaki sposób określić wysokość diet i ryczałtów dla kierowców, żeby było to bezpieczne dla firmy

Przepisy dają Ci prawo ustalenia dla kierowców niższych kwot diet i ryczałtów noclegowych niż te, które określono w rozporządzeniu o podróżach służbowych. Jednak trzeba to zrobić w odpowiedni sposób, żeby nie narobić sobie problemów.

Uważaj na wysokość dzielnika przy obliczaniu dodatku za pracę w porze nocnej!

Przy ustalaniu dodatkowego wynagrodzenia za godzinę pracy w porze nocnej łatwo wpaść w pułapkę, która może skutkować mandatem od PIP i koniecznością wypłacenia kierowcy zaległych kwot dodatku. Jaka to pułapka?

Od 1 stycznia czekają nas ogromne zmiany w przepisach o dokumentacji pracowników!

Zmienią się zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej i obowiązki płatników składek wobec ZUS. Zmiany obejmą też zasady wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jakie będziesz miał nowe obowiązki?

Nowości zapowiedzi 176

Policja przejmie fotoradary od ITD, a ITD przejmie viaToll

Nowości najświeższe 176

Jest już dostępna baza z całą historią ubezpieczeniową OC i AC wszystkich samochodów

Niektórzy kierowcy autobusów nie muszą mieć przerw

Zdarza się, że kierowcy wykonują przewozy regularne tylko przez kilka godzin dziennie. Jeśli mieszczą się w ustalonym przez przepisy limicie, nie muszą w ogóle robić przerw. Jaki to limit?

Na co uważać podczas podróży promem albo pociągiem, żeby nie narazić się na kary?

Podczas podróży promem kierowca może skorzystać z ułatwień, które przewidują dla niego przepisy o czasie pracy kierowców. Trzeba tylko pamiętać, że w tych przepisach są też haczyki, na które trzeba uważać. Jakie to haczyki?

Jakie obowiązki ma przewoźnik przy przyjmowaniu towarów ADR do przewozu?

Przewozy towarów niebezpiecznych podlegają szczególnym regulacjom. Przepisy przewidują zarówno dla przewoźnika, jak i dla nadawcy oraz załadowcy ściśle określone obowiązki, związane z przyjęciem takich towarów do przewozu. Jakie?

Jak można uniknąć kary za przeciążenie pojazdu?

Jak sprawdzić nacisk osi pojazdu, jeśli załadowca nie ma wagi osiowej? Czego unikać, jeśli waga jest na granicy normy? Jak się ratować przed karą, jeśli już złapano Twój samochód na przeciążeniu? Sprawdź.