Zezwolenia na przewozy regularne specjalne nie zostały przedłużone

Tak jak pisaliśmy w Nowościach, zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób, które były ważne do 31 grudnia 2018 r., zostały przedłużone do 31 grudnia 2019 r. Ale to nie znaczy, że nadal ważne są też zezwolenia na wykonywanie regularnych specjalnych przewozów osób.

Zapowiedzi 181

Odcinkowe pomiary prędkości będą oznaczone nowymi znakami drogowymi

Nowości 181

Uwaga, GITD wymaga nowego dokumentu potwierdzającego zdolność finansową

Kto jest uważany przez ITD za zarządzającego transportem w firmach wykonujących przewozy na potrzeby własne

W firmach wykonujących przewozy na potrzeby własne prawo nie wymaga wyznaczania osoby zarządzającej transportem i zgłaszania jej do jakichkolwiek organów. Jednak w interesie szefa takiej firmy jest wyznaczenie osób odpowiedzialnych za uchybienia przewidziane w taryfikatorze, bo inaczej sam będzie płacił kary.

Jak stosować pasy mocujące, łańcuchy i dodatkowe środki mocowania, aby najlepiej zamocować ładunek

Najczęściej do mocowania ładunków stosuje się pasy i łańcuchy. Czym się kierować przy ich wyborze? Jak ich używać, aby najlepiej wykorzystać ich właściwości i unieruchomić przewożony towar?

Jak rejestrować czas pracy, gdy kierowca używa na zmianę tachografu analogowego i cyfrowego

Często zdarza się, że kierowca raz korzysta z pojazdu z tachografem analogowym, raz z samochodu z tachografem cyfrowym. Jak postępować z wykresówkami i kartą kierowcy przy zmianie tachografu, żeby na wypadek kontroli mieć wszystko, jak należy?

Jak określać miejsca rozpoczęcia i zakończenia podroży służbowych kierowców, gdy ruszają z różnych miejsc?

Kierowcy często w trasy wyruszają z różnych miejsc, np. spod swojego domu albo z jakiegoś parkingu, niekoniecznie z bazy firmy. W takiej sytuacji można mieć wątpliwości, jak rozpisać im delegacje, żeby nie naruszyć przepisów.

Dni „innej pracy” mogą sprawić, że zapłacisz karę za złamanie przepisów o odpoczynku tygodniowym

To wydaje się bardzo proste: aby uchronić się przed karą za nieprawidłowe odebranie odpoczynku tygodniowego, trzeba pilnować tylko dwóch liczb: długości odpoczynku i momentu jego rozpoczęcia. Jednak jeśli zagłębimy się w szczegóły przepisów, sprawa nie jest już taka prosta.