Operacja Brock

Instrukcje dla samochodów ciężarowych o masie 7,5 t i więcej jadących do Europy przez Eurotunel lub port w Dover.

Nowości zapowiedzi 183

Kary za „przekręcanie” liczników już przesądzone

Nowości najświeższe 183

Jest problem z kartami warsztatowymi do inteligentnych tachografów

Jak ma postąpić pracodawca, gdy kierowcy zostanie odebrane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości

Zdarza się, że policja zatrzymuje kierowcy prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Czy można go od razu zwolnić, czy trzeba poczekać na wyrok? Na jakiej podstawie dokonuje się zwolnienia? Czy prawo jazdy na ciężarówki zostanie odebrane, jeśli kierowca jechał prywatną osobówką?

Czy trzeba zgrywać z tachografu dane dotyczące prędkości?

Tachograf zbiera oraz przechowuje w pamięci nie tylko dane związane z czasem pracy kierowców, ale również dane dotyczące prędkości pojazdu. Czy jest obowiązek zgrywania tych danych podczas sczytywania wszystkich danych z tachografu?

Czy ograniczenie pracy w związku z porą nocną dotyczy również właścicieli firm?

Od września ubiegłego roku naruszenie przepisów o pracy w porze nocnej sprawdza nie tylko PIP, ale też ITD. PIP oczywiście nie mógł kontrolować czasu pracy właścicieli firm, jednak ITD ma takie uprawnienia. Czy właściciel firmy, pracujący też za kierownicą, ma się czego obawiać?

Co ITD sprawdzi podczas kontroli ciężarówki powyżej 3,5 t dokonywanej na drodze?

Jakich dokumentów zażąda inspektor podczas kontroli? Co sprawdzi w związku z przepisami o czasie pracy kierowców? Co obejmuje kontrola stanu technicznego pojazdu? Przeczytaj, a będziesz wiedział, co sprawdzić przed wyjazdem, żeby nie narażać się na kary.

5 szczegółowych instrukcji, jak stosować nowe przepisy o zmianach w dokumentacji pracowniczej kierowców

Jak już wiesz z poprzednich numerów, od 1 stycznia 2019 r. weszły w życie nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowników, w tym kierowców. Nie wszystkie nowe przepisy są jasne, trudno więc się dziwić, że dostaliśmy od naszych Czytelników mnóstwo pytań w tej sprawie. Zobacz, jakie pytania powtarzały się najczęściej i co odpowiadają na nie nasi eksperci.