Możesz się spodziewać inspektora PIP - inspekcja pracy wznawia kontrole

Główny Inspektor Pracy zdecydował, że inspektorzy pracy wracają do wykonywania zadań w pełnym zakresie. Działania kontrolno-nadzorcze prowadzone będą przy zastosowaniu procedur ograniczających ryzyko zakażenia wirusem COVID19.

Straciłeś pracę? Złóż wniosek o 1400 zł

Osoba, która utraciła pracę pod 15 marca br, może ubiegać się o tzw. dodatek solidarnościowy. Sprawdź jak się ubiegać o wsparcie i przez ile miesięcy można z niego korzystać.

Z jakich ułatwień możesz skorzystać na podstawie tarczy 4.0?

Przymusowe urlopy, niższe odprawy, dopłaty do pensji pracowników, których pracodawca nie objął przestojem ani obniżonym wymiarem czasu pracy, wakacje kredytowe i dopłaty do kredytów dla najmniejszych firm – to najważniejsze zmiany, przewidziane w tarczy 4.0. Zobacz, jakie warunki musisz spełnić, żeby z tego skorzystać.

Zakazy ruchu w UE w lipcu - na kiedy nie planować jazdy?

Przestawiamy zakazy ruchu dla ciężarówek od 1 lipca do 1 sierpnia 2020 r. Sprawdź, gdzie nie wolno jechać ciężarówką, bo inaczej możesz na długo utknąć na parkingu.

Od 1 lipca br. będzie dostępny nowy model viaBOX

System viaTOLL przejdzie od 1 lipca z GITD do KAS. Tego samego dnia wprowadzone zostanie do obrotu nowe urządzenie viaBOX. Jedyną różnicą w stosunku do starego jest jego wielkość – jest ono mniejsze od poprzedniego. Nie zmieni się natomiast ani koszt, ani inne parametry.

Sytuacja w branży transportu towarów wraca do równowagi

Wzrasta liczba kilometrów pokonywanych przez polskich przewoźników na trasach na południe Europy. Notuje się też wyraźny wzrost w tankowaniu paliwa w Niemczech - w maju nawet do ponad 122 proc. w stosunku do wyników z początku marca 2020 roku. Biznes transportu towarowego powoli wraca do normy.

System opłat drogowych od 1 lipca przejmuje KAS - co się zmieni?

Prezydent podpisał ustawę, która wprowadza rewolucję w zakresie elektronicznych opłat za drogi. System przejmie Krajowa Administracja Skarbowa, która zleci jego przebudowanie, tak aby należności były pobierane w technologii satelitarnej. Opłat będziemy dokonywać przez urządzenia mobilne albo nowe urządzenia pokładowe. Od kiedy?

Od 2021 firmy będą płacić tzw. estoński CIT - czy to znaczy, że nic nie zapłacą?

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2021 roku w Polsce zacznie obowiązywać estoński CIT. Przedsiębiorcy, którzy będą przeznaczać środki na rozwój swojej działalności, nie zapłacą podatku dochodowego od osób prawnych. Dotyczy to jednak: spółek z o.o. i akcyjnych.

Już za tydzień mija termin na złożenie wniosku o mikropożyczkę!

Jeśli jeszcze nie złożyłeś wniosku o mikropożyczkę z urzędu pracy, musisz się pospieszyć, bo można to zrobić tylko do 30 czerwca. Po wejściu w życie tarczy 4.0 przedsiębiorcy, którzy dostali pożyczkę, nie muszą składać wniosku o jej umorzenie. Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczce?

Trybunał UE potwierdza, za które okresy trzeba wystawiać zaświadczenia o działalności

Sporo kierowców i zarządzających transportem ma przekonanie, że zaświadczeń o działalności kierowcy nie trzeba już wystawiać w żadnej sytuacji. To przekonanie jest całkowicie błędne – co właśnie potwierdził Trybunał Sprawiedliwości UE.