WYDANIE ONLINE

Od 1 czerwca obecny taryfikator kar nakładanych na kierowców podczas kontroli ITD na drodze zostanie zastąpiony przez nowy. Zmian jest dużo, warto więc sprawdzić, co obejmują. W naszym artykule możesz dokładnie, krok po kroku, prześledzić wszystkie naruszenia zawarte w obu taryfikatorach i zobaczyć, co się zmieni.

czytaj więcej »

Najczęstszymi powodami, dla których do firmy transportowej puka kontrola z ITD, są: losowanie firmy z rejestru firm transportowych, donos dokonany przez kierowcę lub inną osobę albo wykrycie ciężkiego naruszenia podczas kontroli drogowej. A czego szukają inspektorzy?

czytaj więcej »

Rząd przyjął projekt ustawy o tachografach cyfrowych. Większość nowych przepisów ma obowiązywać od 1 czerwca 2018 r., tylko część z nich wejdzie w życie od 1 stycznia. Co dokładnie się zmieni?

czytaj więcej »

Jeśli przekroczysz prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h lub zabierzesz co najmniej trzy osoby ponad dozwolony limit dlatego, że ratowałeś czyjeś życie, nie stracisz prawa jazdy. Kiedy wejdą w życie zmiany?

czytaj więcej »

Kierowcy bardzo rzadko wykorzystują odpoczynki dzielone. Niesłusznie, ponieważ w niektórych sytuacjach jest to najlepszy sposób, żeby najszybciej dojechać do celu. Dlaczego?

czytaj więcej »

Kierowcom zawodowym należy się odszkodowanie za wypadek, nawet jeśli wydarzył się on w czasie czynności uznawanych za prywatne. Jest tak ze względu na specyfikę ich pracy. Tak orzekł sąd okręgowy w Toruniu.

czytaj więcej »

Przewoźnik, który przewiózł przez granice osobę bez ważnych dokumentów, zapłaci karę, nawet jeśli błąd popełnił gruntowanie przeszkolony kierowca. Jego przeszkolenie nie jest wystarczającym dowodem na dochowanie należytej staranności.

czytaj więcej »

Obecny taryfikator kar dla zarządzających transportem (załącznik nr 2 do ustawy o transporcie) przestanie obowiązywać 1 czerwca. Tego dnia wejdzie w życie nowy taryfikator – załącznik nr 4. Co się zmieni? Łatwo i szybko sprawdzisz to w naszym zestawieniu.

czytaj więcej »

wiper-pixel