WYDANIE ONLINE

Przepisy dają Ci prawo ustalenia dla kierowców niższych kwot diet i ryczałtów noclegowych niż te, które określono w rozporządzeniu o podróżach służbowych. Jednak trzeba to zrobić w odpowiedni sposób, żeby nie narobić sobie problemów.

czytaj więcej »

Zmienią się zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej i obowiązki płatników składek wobec ZUS. Zmiany obejmą też zasady wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jakie będziesz miał nowe obowiązki?

czytaj więcej »

Jak sprawdzić nacisk osi pojazdu, jeśli załadowca nie ma wagi osiowej? Czego unikać, jeśli waga jest na granicy normy? Jak się ratować przed karą, jeśli już złapano Twój samochód na przeciążeniu? Sprawdź.

czytaj więcej »

Cudzoziemca można będzie zatrudnić na dłużej, a procedury zatrudniania cudzoziemców zostaną uproszczone. Ponadto małe firmy dostaną dofinansowanie na poszukiwanie pracowników poza urzędami pracy. Zmienią się też zasady dotyczące staży.

czytaj więcej »

Jest już dostępna baza z całą historią ubezpieczeniową OC i AC wszystkich samochodów

czytaj więcej »

Policja przejmie fotoradary od ITD, a ITD przejmie viaToll

czytaj więcej »

Przewozy towarów niebezpiecznych podlegają szczególnym regulacjom. Przepisy przewidują zarówno dla przewoźnika, jak i dla nadawcy oraz załadowcy ściśle określone obowiązki, związane z przyjęciem takich towarów do przewozu. Jakie?

czytaj więcej »

Podczas podróży promem kierowca może skorzystać z ułatwień, które przewidują dla niego przepisy o czasie pracy kierowców. Trzeba tylko pamiętać, że w tych przepisach są też haczyki, na które trzeba uważać. Jakie to haczyki?

czytaj więcej »

Zdarza się, że kierowcy wykonują przewozy regularne tylko przez kilka godzin dziennie. Jeśli mieszczą się w ustalonym przez przepisy limicie, nie muszą w ogóle robić przerw. Jaki to limit?

czytaj więcej »

Przy ustalaniu dodatkowego wynagrodzenia za godzinę pracy w porze nocnej łatwo wpaść w pułapkę, która może skutkować mandatem od PIP i koniecznością wypłacenia kierowcy zaległych kwot dodatku. Jaka to pułapka?

czytaj więcej »

wiper-pixel