WYDANIE ONLINE

Zawsze gdy kupujemy nowy pojazd, mija pewien czas od zgłoszenia go do licencji lub zezwolenia do otrzymania wypisu. Czy w tym czasie samochód można wysłać w trasę, czy trzeba czekać na wypis?

czytaj więcej »

Pamiętaj o dodatkowym dokumencie wydawanym ze świadectwem pracy

czytaj więcej »

Co nowego będzie rejestrował tachograf? Uwaga, zmiany już niedługo!

czytaj więcej »

Często firmy będące podwykonawcami przy budowie dróg są zobowiązywane w kontraktach do pracy również w niedziele i święta, aby nie wstrzymywać robót. Ale czy przyjmując takie zlecenie, nie złamiesz przepisów o świątecznych zakazach ruchu?

czytaj więcej »

Podczas pierwszego przejazdu kupionym samochodem do firmy nie musisz mieć skalibrowanego tachografu ani rejestrować czasu jazdy. Będzie tak nawet wtedy, gdy kupiłeś pojazd używany. Nie wolno tylko jechać z ładunkiem ani po ładunek.

czytaj więcej »

Służby kontrolne sprawdzają nie tylko czas jazdy, czas przerw w jeździe i odpoczynków, ale także to, czy kierowca miał przerwę śniadaniową. Czy w związku z tym trzeba ten rodzaj przerw zaznaczać w ewidencji?

czytaj więcej »

Jeśli dostaniesz karę za przekroczenie masy całkowitej albo nacisku osi, warto się od niej odwołać. Sądy coraz częściej stają po stronie przewoźników w takich sprawach. Na przykład twierdzą, że ITD źle wykonuje ważenia.

czytaj więcej »

Kary za brak wykresówek są bardzo wysokie, a wytłumaczenie, że tarczek nie ma, bo kierowca je zgubił, nie uchroni przed sankcjami. Co więc można zrobić, jeśli przyczyną braku wykresówek naprawdę jest ich zgubienie?

czytaj więcej »

wiper-pixel