WYDANIE ONLINE

Dość często w Internecie i na szkoleniach prowadzonych przez niesprawdzonych prowadzących, pojawia się błędna informacja, dotycząca rekompensaty za skrócony odpoczynek tygodniowy. Jeśli będziesz się nią kierować, zapłacisz ogromną karę!

czytaj więcej »

Jeśli kierowca z Ukrainy odbył szkolenie wstępne lub okresowe w tym państwie, nie może wykonywać w Polsce na tej podstawie przewozów. Gdy podczas kontroli ITD wykryje, że jednak je wykonuje, będziesz miał poważne kłopoty, ponieważ grozi za to nie tylko kara finansowa.

czytaj więcej »

Bardzo często w listach przewozowych nadawca określony jest błędnie – wpisany zostaje podmiot, który załadował towar. Tymczasem, zgodnie z przepisami, to nie on jest nadawcą. Jeszcze więcej problemów budzi to, jak określić miejsce nadania. Jak więc wypełniać te dwa pola listu przewozowego?

czytaj więcej »

Niektórzy kierowcy nie wypełniają wykresówek tak, jak trzeba, i przez to narażają swoich pracodawców na kary od ITD. Możesz się jednak przed taką karą wybronić, jeśli zadbasz o dowody, że wina leży wyłącznie po stronie kierowcy.

czytaj więcej »

W poprzednich dwóch numerach naszego magazynu omówiliśmy najskuteczniejsze metody mocowania ładunków. Teraz zobaczmy na konkretnych przykładach, jak zastosować te metody w zależności od tego, jakiego rodzaju towary przewozimy. Oczywiście nie sposób opisać wszystkich rodzajów ładunków, dlatego wybraliśmy te najczęściej przewożone.

czytaj więcej »

Zapadła decyzja o utworzeniu Europejskiego Urzędu do Spraw Pracy. Jego zadaniem będzie wspieranie inspekcji poszczególnych krajów członkowskich Unii, jeśli chodzi o kontrole firm, które wykonują transport międzynarodowy.

czytaj więcej »

Zaczął obowiązywać nowy wzór prawa jazdy – co się zmieniło?

czytaj więcej »

wiper-pixel