WYDANIE ONLINE

Jak już wiesz z poprzednich numerów, od 1 stycznia 2019 r. weszły w życie nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowników, w tym kierowców. Nie wszystkie nowe przepisy są jasne, trudno więc się dziwić, że dostaliśmy od naszych Czytelników mnóstwo pytań w tej sprawie. Zobacz, jakie pytania powtarzały się najczęściej i co odpowiadają na nie nasi eksperci.

czytaj więcej »

Jakich dokumentów zażąda inspektor podczas kontroli? Co sprawdzi w związku z przepisami o czasie pracy kierowców? Co obejmuje kontrola stanu technicznego pojazdu? Przeczytaj, a będziesz wiedział, co sprawdzić przed wyjazdem, żeby nie narażać się na kary.

czytaj więcej »

Kary za „przekręcanie” liczników już przesądzone

czytaj więcej »

Zdarza się, że policja zatrzymuje kierowcy prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Czy można go od razu zwolnić, czy trzeba poczekać na wyrok? Na jakiej podstawie dokonuje się zwolnienia? Czy prawo jazdy na ciężarówki zostanie odebrane, jeśli kierowca jechał prywatną osobówką?

czytaj więcej »

Od września ubiegłego roku naruszenie przepisów o pracy w porze nocnej sprawdza nie tylko PIP, ale też ITD. PIP oczywiście nie mógł kontrolować czasu pracy właścicieli firm, jednak ITD ma takie uprawnienia. Czy właściciel firmy, pracujący też za kierownicą, ma się czego obawiać?

czytaj więcej »

Tachograf zbiera oraz przechowuje w pamięci nie tylko dane związane z czasem pracy kierowców, ale również dane dotyczące prędkości pojazdu. Czy jest obowiązek zgrywania tych danych podczas sczytywania wszystkich danych z tachografu?

czytaj więcej »

Jest problem z kartami warsztatowymi do inteligentnych tachografów

czytaj więcej »

Instrukcje dla samochodów ciężarowych o masie 7,5 t i więcej jadących do Europy przez Eurotunel lub port w Dover.

czytaj więcej »

wiper-pixel