WYDANIE ONLINE

Dopuszczalna masa całkowita (DMC) zapisana w zezwoleniu na przejazd pojazdem nienormatywnym niekoniecznie musi być taka sama, jak w dowodzie rejestracyjnym, którym chcesz wykonać przewóz. Której wartości masz się trzymać w takiej sytuacji?

czytaj więcej »

Działalność wielu firm transportowych jest związana z sezonem wynikającym z charakterystyki obsługiwanej branży. W związku z tym w niektórych miesiącach jest więcej pracy niż w innych. Jak w takiej sytuacji zorganizować pracę kierowców, żeby to było najkorzystniejsze dla firmy?

czytaj więcej »

Kierowca zawodowy musi spełniać wymagania przewidziane w ustawie o transporcie drogowym. Wśród nich są wymogi związane nie tylko z wiekiem i prawem jazdy określonej kategorii, ale też szkoleniami oraz badaniami lekarskimi. Zobacz, na co zwróci uwagę inspektor.

czytaj więcej »

Wątpliwości związane z normami czasu pracy kierowcy to najczęstsze pytania, które otrzymujemy od naszych Czytelników. Nic dziwnego – stosowanie tych norm w praktyce nie jest łatwe, a za błędy w tym zakresie grożą wysokie kary. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie wszystkich reguł dotyczących czasu pracy kierowcy ciężarówki i zilustrowaliśmy je na diagramach.

czytaj więcej »

Przedsiębiorcy i zarządzający, którzy mają dużo naruszeń, będą traktowani znacznie surowiej

czytaj więcej »

Już niedługo zacznie obowiązywać nowa procedura dotycząca sprawdzania tachografów

czytaj więcej »

Zdarza się, że charakter pracy kierowcy wymaga wielu długich postojów w ciągu dnia, poświęconych na załadunki bądź rozładunki. W takim przypadku czasu postojów może być więcej niż czasu jazdy. Jak rozliczać pracę takich kierowców?

czytaj więcej »

Wynagrodzenie dla kierowcy za pracę w niedzielę lub święto zależy do tego, czy dostał wolny dzień z tego tytułu, czy nie. A także od tego, czy ta praca była planowana, czy nie. Zobacz, czego dokładnie wymagają od Ciebie przepisy.

czytaj więcej »

Niemieckie przepisy o zakazach ruchu dla ciężarówek znacznie różnią się od polskich regulacji w tym zakresie. Przede wszystkim zakazy obowiązują dużo większą grupę pojazdów niż w Polsce, ale też trochę inne są zasady dotyczące zwolnień z zakazów.

czytaj więcej »

wiper-pixel