Zostaną określone informacje, które przewoźnik musi przekazywać do organu licencyjnego

Projekt rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju dostosuje do aktualnych przepisów zakres danych, których organ udzielający uprawnień transportowych może żądać od przewoźnika.

Załoga nie może używać tachografu przeznaczonego dla jednego kierowcy

Dwóch kierowców może jeździć wyłącznie autem wyposażonym w urządzenie z miejscem na dwie wykresówki lub karty kierowców.

Zatrudnienie bezrobotnego będzie opłacalne

Firmy będą dostawały dotacje, jeśli zdecydują się szukać pracowników w urzędach pracy. Dofinansowanie będzie przysługiwać za zatrudnienie wracających do pracy rodziców oraz osób starszych.

Zaświadczenia na przewozy na potrzeby własne będą miały nowy wzór

Minister infrastruktury i rozwoju przygotował nowy wzór zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. Jednak zaświadczenia i wypisy wydane na podstawie obecnych przepisów nie utracą ważności.

Za spanie w kabinie pojazdu na terenie Francji może grozić nawet więzienie

Jeśli kierowca zechce odebrać regularny tygodniowy odpoczynek w aucie, będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Francja zamierza zaostrzyć sankcje.

Wzory zezwoleń na międzynarodowy przewóz rzeczy oraz przewóz kabotażowy będą takie same

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało rozporządzenie w sprawie zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy oraz przewóz kabotażowy, które zastąpi aktualnie obowiązujące przepisy.