Znamy stawki opłat za usunięcie pojazdu z drogi w 2015 roku

Podano już stawki opłat na kolejny rok za usunięcie pojazdu na parking strzeżony i dobę przechowywania go w tym miejscu.

Za brak opłaty elektronicznej odpowie przewoźnik

Kary za nieuiszczenie e-myta będą mniejsze. Ponadto będą nakładane tylko raz w ciągu doby, bez względu na liczbę przejechanych odcinków.

Wypadek samochodowy − co kierowca powinien zrobić

W przypadku kierowców ciężarówek wypadek drogowy najczęściej jest jednocześnie wypadkiem przy pracy. Kierowca powinien przede wszystkim zadbać o właściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odpowiednie udokumentowanie sytuacji, co pozwoli ustalić przebieg zdarzenia i rozmiar szkód. Dzięki temu bez problemu uzyskamy odszkodowanie. W artykule podpowiadamy także, czego kierowca nie powinien robić na miejscu wypadku.

Wycieczki z dziećmi są szybciej odprawiane na granicy

Można zarezerwować godzinę odprawy autokaru przewożącego dzieci lub młodzież. Jest to możliwe dzięki systemowi eBooking BUS.

Większy podatek od środków transportowych w 2015 roku

Minister finansów określił nowe stawki podatku od środków transportowych na kolejny rok. Będą trochę wyższe niż obowiązujące teraz.

Są nowe zasady przeprowadzania badań lekarskich dla kierowców

Zmieniły się terminy oraz koszty badań. Ponadto są nowe wytyczne dotyczące chorób oczu oraz cukrzycy.

Ryczałt za nocleg można tylko zwiększyć

Pytanie: Czy w regulaminie wynagradzania można ustalić kwotę ryczałtu za nocleg kierowcy w pojeździe za granicą inną niż 25% limitu z rozporządzenia, np. w wysokości 10 euro?

Potrzebne są nowe regulacje na temat zasad noclegu w pojeździe

Ostatnia uchwała SN dotycząca ryczałtu za nocleg wprowadziła sporo zamieszania wśród przewoźników. Komisja Infrastruktury uważa, że należy wprowadzić nowe przepisy.

Pojazdem specjalnym można przewozić rzeczy

Pytanie: Czy pojazd ciężarowy o dcm 18 ton używany głównie przy zimowym utrzymaniu dróg można zarejestrować jako specjalistyczny, a sporadycznie używać go do przewozu rzeczy?