Zwolnienie z podatku od środków transportowych − kogo dotyczy

Obowiązuje nowe rozporządzenie, dzięki któremu właściciele niektórych pojazdów nie będą musieli płacić podatku od środków transportowych.

Za złamanie zakazu wjazdu dla ciężarówek będzie groziło 500 zł

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad zmianą taryfikatora kar za wybrane rodzaje wykroczeń. Wzrosną m.in. mandaty za parkowanie na tzw. kopercie oraz niewłączenie świateł awaryjnych w szkolnym autobusie.

Wielka Brytania, Irlandia i Dania przyślą kierowcom mandaty

Parlament Europejski przegłosował zmianę przepisów, które usprawnią wymianę informacji o właścicielach pojazdów. Dzięki temu sprawcy wykroczeń drogowych będą szybciej identyfikowani i karani.

Umowa z kierowcą jeżdżącym za granicę – wszystkie potrzebne zapisy

Pytanie: Przewozimy towary za granicę. Co powinienem zawrzeć w umowie z kierowcą wykonującym takiego rodzaju transport?

Służby kontrolne w Niemczech sprawdzą cztery dokumenty

Niemcy dostały 40 dni więcej na wyjaśnienie wprowadzenia płacy minimalnej. Zanim Komisja Europejska ustosunkuje się do tego, polscy przewoźnicy muszą płacić kierowcom 8,50 euro za godzinę.

Punkty karne będą dostępne online

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza uruchomić w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nowe e-usługi od początku 2016 roku. Będą pomocne zarówno dla kierowców, jak i właścicieli firm transportowych.

Przewozy na potrzeby własne do Niemiec – trzeba zapłacić 8,50 euro za godzinę

Pytanie: Czy przepisy o płacy minimalnej w Niemczech dotyczą firm, które wykonują przewozy na potrzeby własne? Czy taką firmę obejmuje obowiązek zgłaszania operacji transportowej na terenie Niemiec? Moja firma przewozi tylko towary na potrzeby własne, najczęściej jest to dostawa sprzedanych przez nas towarów do niemieckiego odbiorcy. Zdarza się, że w drodze powrotnej firma przewozi maszyny kupione przez siebie w Niemczech i przeznaczone na sprzedaż w Polsce. Nigdy nie robi transportu w celach zarobkowych, czyli na zlecenie zewnętrznej firmy. Zawsze jest to rozładunek albo załadunek towarów należących do firmy.

Przepisy dotyczące ryczałtów znalazły się w Trybunale Konstytucyjnym

Stawki ryczałtu za nocleg przysługujące urzędnikom w podróży służbowej nie powinny być stosowane wobec kierowców. Taki wniosek wpłynął do TK.

Przejazd na czerwonym świetle zostanie sfotografowany

Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła montować urządzenia rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. Pierwszych 20 ruszyło w Polkowicach w województwie dolnośląskim przed końcem lutego.