LIKWIDACJA DROGI CELNEJ I NOWY SKŁAD WOLNOCŁOWY gr I

Zlikwidowano urząd celny w miejscowości Czeremcha. Nie będzie więc już kolejowej drogi celnej prowadzącej do urzędu celnego w Czeremsze.

Przechowywanie danych z tachografów kierowców w praktyce

Każdy przedsiębiorca transportowy ma obowiązek przechowywania wykresówek i danych z kart oraz tachografów cyfrowych swoich kierowców przez 12 miesięcy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak w praktyce stosować ten przepis. W naszym artykule przedstawiamy cztery najczęstsze problemy związane z archiwizacją zapisów tachografów. Zobacz, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Kwalifikacja wstępna i okresowa – których kierowców obowiązuje, a których nie

Przepisy dotyczące kwalifikacji kierowców wciąż sprawiają problemy większości przewoźników, mimo że obowiązują już od ponad dwóch lat. Zapewne wynika to z tego, że są dość zagmatwane, więc wielu osobom trudno je stosować. Najwięcej wątpliwości budzi kwestia, którzy kierowcy mają obowiązek zaliczać kwalifikację i kiedy powinni to zrobić. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym tekście.

5 najczęstszych problemów związanych z zatrudnianiem kierowców

Podpisywanie umów z kierowcami, a potem zarządzanie ich pracą, to skomplikowane sprawy. Musisz brać pod uwagę nie tylko rozwiązania najlepsze dla Twojej firmy, ale też dziesiątki przepisów. Jak sobie z tym poradzić? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Licencja na transport a działalność w zakresie transportu aut i pomocy drogowej

Postanowiłeś założyć firmę działającą jako pomoc drogowa. Twoje przedsiębiorstwo będzie także transportowało całe auta z UE na handel. Jakie warunki musisz spełnić? Gdzie możesz uzyskać licencję na pomoc drogową?

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2013 r.

Znamy już wysokość minimalnego wynagrodzenia, która będzie obowiązywać w 2013 r. Wyniesie 1600 zł. Wraz z minimalną pensją wzrosną inne wskaźniki płacowe. Jakie?

Zmiany w zakresie przewozów okazjonalnych wchodzą w życie

Niebawem zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o transporcie, która dotyczy przewozów okazjonalnych. O projekcie zmian i sejmowych pracach nad nimi pisaliśmy we wcześniejszych nowościach.

Nowy wzór formularza listy kontrolnej ADR

Minister Transportu wydał nowe rozporządzenie w sprawie formularza listy kontrolnej. Wzór w zmienionej formie zacznie obowiązywać od 30 czerwca 2012 r. Od tego dnia kontrola przewozu towarów niebezpiecznych powinna zakończyć się przekazaniem kontrolowanemu kopii protokołu kontroli oraz formularza listy kontrolnej, sporządzonej według nowego wzoru.