Zaświadczenia o nieprowadzeniu pojazdu w pytaniach i odpowiedziach

Wiesz, jak i kiedy wystawiać urlopówki? Zapewne tak, ale na pewno zdarza się, że sytuacja Cię zaskakuje i nie masz pojęcia, jak postąpić. Zgadywanie nie jest dobrym pomysłem – błąd może Cię kosztować wysoką karę. Dlatego w naszym tekście mamy dla Ciebie garść podpowiedzi, które na pewno okażą się przydatne w codziennym życiu, a których nie znajdziesz w przepisach.

Wynagrodzenia kierowców – 6 problemów, 6 rozwiązań

Rozliczanie pracy kierowców nie jest łatwe – ta grupa pracowników podlega szczególnym przepisom, które trzeba umiejętnie łączyć z przepisami ogólnymi, żeby nie popełniać błędów. Jak to osiągnąć? W tym tekście znajdziesz 6 problemów, związanych z wynagrodzeniami, z którymi borykają się przewoźnicy – i 6 dobrych rozwiązań tych problemów.

Psychotesty obowiązkowe dla wszystkich kierowców?

Nie wszyscy kierowcy podlegają obowiązkowym testom psychologicznym. Jednak niedługo pewnie się to zmieni.

Przewoźnicy autokarowi zyskają więcej czasu na wdrożenie zmian

W marcu mają wejść w życie przepisy, które przewidują fundowanie podróżnym posiłków i noclegów w przypadku opóźnień, wyższe odszkodowania za wypadki i pomoc niepełnosprawnym pasażerom. Na szczęście prawdopodobnie nie wszystkie zaczną obowiązywać od razu.

Nowy projekt rozporządzenia o podróżach służbowych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało kolejny już (czwarty) projekt rozporządzenia w sprawie wysokości należności przysługujących z tytułu podróży służbowej. Co w nim przewidziano?

Nowe zasady przeprowadzania badań technicznych pojazdów

Dnia 8 października zmienią się przepisy dotyczące badań technicznych pojazdów. Co w nich będzie istotne dla Ciebie?

Nowe zasady dotyczące warunków technicznych samochodów

Od 8 października zacznie obowiązywać zmienione rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów i zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Ustalono m.in. nowe wskaźniki skuteczności hamowania. Co jeszcze się zmieni?

Zarejestrujesz w Polsce samochód z kierownicą z prawej strony

  Chcesz sprowadzić samochód z Wielkiej Brytanii albo już to zrobiłeś? Jeśli obejmują go nowe przepisy, wreszcie będziesz mógł go zarejestrować w Polsce. Które samochody będzie wolno zarejestrować?