Przed komornikiem można się obronić

Jeśli przeciwko firmie przewozowej zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne i do drzwi zapuka komornik, warto wiedzieć, jak się przed nim uchronić. Przepisy przewidują dwa dobre sposoby: skargę na czynności komornika lub powództwo przeciwegzekucyjne. Trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad, żeby sąd nie odrzucił naszego pisma.

NIŻSZE ODSETKI OD ZALEGŁOŚCI PODATKOWYCH

Od 10 stycznia 2013 r. obowiązują niższe odsetki od zaległości w podatkach oraz w składkach na ubezpieczenie społeczne.

USYTUOWANIE FOTORADARÓW BĘDZIE SKORYGOWANE

Rozmieszczenie urządzeń rejestrujących przekroczenie prędkości ma być poprawione na podstawie opinii kierowców.

Przewozy dzieci do szkoły – dokumentacja gr I

Jakie dokumenty trzeba mieć, aby przewozić dzieci do szkoły po wygranym przetargu? Jesteśmy rozliczani za każdy kilometr.

Do 28 lutego trzeba złożyć sprawozdanie ADR za 2012 rok

Sprawozdanie należy sporządzić na nowym formularzu, wprowadzonym w sierpniu zeszłego roku. Niestety, to, jak go wypełnić, nie jest jasne. Oto objaśnienia wojewódzkich inspektoratów na ten temat.

Podatek za samochód trzeba płacić aż do chwili wyrejestrowania

Za pojazd, który nie został wyrejestrowany, należy płacić podatek. Nawet wtedy, gdy  nie jest używany albo wręcz go zezłomowano. Tak stwierdził WSA w Bydgoszczy.

Przewóz pasażerów w jedną stronę to też transport regularny

Transport osób busem kursującym na konkretnej trasie w określonych godzinach, w korelacji z rozkładem jazdy pociągów, jest przewozem regularnym.

Korzystanie z kart paliwowych może pozbawić prawa do odliczenia VAT

Faktury wystawione przez wydawcę kart paliwowych nie dają prawa do odliczenia podatku naliczonego. Tak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Za brak części opłaty drogowej grozi tylko 1.500 zł

Jeśli kierowca został ukarany za nieopłacenie przejazdu karą 3.000 zł, mimo że miał na koncie viaTOLL środki, koniecznie powinien się odwołać.